Демчишину оголосили підозру в сприянні терористам

1 хв читати

Слідчі СБУ і ДБР вручили підозру міністру енергетики та вугільної промисловості України, який займав цю посаду з 2014 по 2016 рік. Підозра оголошена за статтею ст. 258-3  Кримінального кодексу України, –  сприяння терористичній групі чи терористичній організації”.

Наразі ексміністр переховується від українського правосуддя за кордоном. Повідомлення про підозру відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КПК України надіслано на адреси останніх відомих місць його проживання”. Спецслужба зазначає, що за даними слідства, посадовець, впродовж грудня 2014 – лютого 2015 року видав низку наказів, якими призначив на посади державних підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій “Л/ДНР”.

Крім цього, вказаний міністр, перевищуючи свої службові повноваження, примусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод з вищевказаними представниками “Л/ДНР”. Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд.грн.

В результаті протиправних дій Демчишина, в розпорядження терористів надійшли грошові кошти на суму понад 200 млн грн. Це призвело до закріплення та подальшого становлення так званих “урядів” терористичних організацій “Л/ДНР” на тимчасово окупованих територіях. Більше того, це призвело до зменшення фінансового навантаження країни-агресора щодо матеріального забезпечення “Л/ДНР”, наголошують в СБУ.