Суд заарештував 12 причалів і дамб у Києві та області

1 хв читати

Суд наклав арешт на 12 причалів і дамб у Києві та Київській області, які незаконно були оформлені у приватну власність, – повідомляє ProUkraine з посиланням на  “Київський регіон”.

Слідство встановило, що службові особи ДП «Класифікаційне товариство «Регістр судноплавства України» та ТОВ «Українське бюро річкових портів» незаконно оформили право власності на гідротехнічні споруди у Києві та Київській області, які належать державі і не можуть перебувати у приватній власності.

У столиці йдеться, зокрема, про Оболонський острів, причал Оболонської набережної, , а також вул. Електриків (Рибальський півострів); в області – про гідротехнічні споруди у с. Витачів, с. Глібівка, с. Трипілля, йдеться у повідомленні.

За даними слідчих, у 2018 році громадянин з метою незаконного заволодіння державними гідротехнічними спорудами подав заяву до Головного управління Національної поліції у м. Києві, у яку вніс завідомо недостовірні відомості щодо виявлення загублених майнових прав на гідротехнічні споруди.

За даними програми «Схеми» цим громадянином є київський юрист-бізнесмен Костянтин Бойко. Журналісти встановили, що заява в поліцію була використана для того, щоб за проханням слідчої взяти гідротехнічні споруди на зберігання, використавши яке, Бойко через реєстраторів оформив частину з них у приватну власність і продав фірмі «Українське бюро річкових портів», де він сам є співвласником.

Також «Схеми» виявили зв’язки Костянтина Бойка з оточенням Андрія Крищенка, який очолював Головне управління Національної поліції у м. Києві у 2015-2021 роках. З вересня цього року Крищенко є заступником голови КМДА.

#ProUkraine #НовиниУкраїни #Новини #Київ #КМДА #КостянтинБойко #АндрійКрищенко