Пентагон таки може надати Україні ракети великої дальності

1 хв читати

Надання Україні американських ракет великої дальності ATACMS вже не розглядається у Пентагоні як значно ризикований крок, – повідомляє “Голос Америки” з посиланням на таку позицію голови Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльза Брауна.

Говорячи про ATACMS для України, він сказав репортерам, що “ризик ескалації не такий високий, як, можливо, був на початку”.

Українська влада давно закликає Вашингтон надати цю американську далекобійну зброю для захисту від російської агресії, однак раніше умовою надання було те, що ми маємо використовувати ці ракети в межах кордонів України.

Восени деякі повідомлення свідчили про те, що Сполучені Штати, можливо, таємно вже надсилають нам невелику кількість ракет великої дальності, попри те, що Білий дім раніше заявляв, що в арсеналах армії США цих ракет не достатньо для того, щоб надавати Україні.

Однак 28 березня у розмові із журналістами Браун хоч офіційно не підтвердив і не спростував ймовірні зміни у політиці чи діях Пентагону, але він сказав, що приглушена відповідь росії на серію недавніх атак українських безпілотників на території росії дозволила Пентагону дещо змінити свій аналіз ризику відправлення ATACMS: “… це те, на що ми… звертаємо увагу. Йдеться про те, яка ймовірність ескалації на основі… різних можливостей і різних дій”, – сказав він.